Yökdil Sınavı

"English Time ile YÖKDİL Sınavı Kazan!"
Kazanma Garantisi İle İstediğin Skora Ulaş...

Ücretsiz Yökdil

Eğitim Hakkında Hemen Bilgi Alın

Loading

Yökdil Sınavı

YÖKDİL (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı), Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliği ile düzenlenmektedir. YÖKDİL sınavı soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir.  Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında; Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapılmaktadır.  Sınava; yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir.

YÖKDİL, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler olmak üzere üç ayrı alanda, yılda iki kez, Mart ve Kasım aylarında yapılır. Ayrıca, YÖKDİL sonuçları, yüksek lisans programlarına giriş için de kullanılabileceğinden dolayı lisans programı mezunları ile lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrenciler de bu sınava girebilirler. Ancak bu öğrencilerin ilgili üniversite ile önceden irtibat kurarak, yüksek lisans programları için üniversitenin YÖKDİL sınav sonuçlarını kullanıp kullanmayacağını öğrenmeleri gerekir

Eğitimler PRE-YÖKDİL ve YÖKDİL olmak üzere iki farklı grup şeklinde ilerlemektedir. Eğitim sistemi, sınav sistemi ve stratejileri doğrultusunda uygulama içeriklidir ve İngilizce alt yapısı Level 3 altında olan öğrenciler için hazırlanan Pre-YÖKDİL gruplarında genel İngilizce eğitim çalışmaları içerirken, İngilizce alt yapısı Level 4 üstü olan öğrenciler için hazırlanan YÖKDİL gruplarında ise genel İngilizce eğitim çalışmaları içermez.

Program süresince yapılacak olan sınavlarla tüm adayların gelişimleri takip edilmektedir.

YÖKDİL sınav hazırlık programlarında eğitim materyali olarak yayın kadromuz tarafından hazırlanan güncel kitaplar kullanılmaktadır. Tüm eğitim materyalleri öğrencilerimize ücretsiz olarak sağlanmakta ve öğrencilerimizin gelişimi doğrultusunda ek kaynaklarla desteklenmektedir.

English Time‘da YÖKDİL sınav hazırlık programlarının hangi kampüslerde ve hangi tarihlerde başlayacağı güncel olarak duyurulmaktadır. ESP ve Test Programlarından herhangi birine kayıt olan öğrenciler program süresince English Time'ın aktivite derslerinden ve diğer tüm sosyal etkinliklerinden ücretsiz olarak yararlanabilirler.

Sınav 80 sorudan oluşmaktadır. YÖKDİL sınavı kelime bilgisi, dilbilgisi, cümle ve paragraf tamamlama, diyolog tamamlama Türkçeden İngilizceye, İngilizceden Türkçeye karşılığındaki ifadeyi bulma gibi soruların yanı sıra fen bilimleri, sağlık bilimleri ve sosyal bilimler alanlarına ait konulardan oluşmaktadır. YÖKDİL’de uygulanacak testler, çoktan seçmeli sorulardan oluşmakta olup, sınavda sözlük ve benzeri yardımcı araçlar kullanılmamaktadır.

 

YÖKDİL SORU TİPİ SAYI
Tense, Aktif-Pasif, Modal, if clause 4
Kelime, Phrasal Verb (1) 6
Prepositions 1
Noun clause (1), relative clause (1) 2
Bağlaç ve Clause Yapılar 7
Gramer Toplam 20
Close Test 10
Cümle Tamamlama 11
İngilizce - Türkçe 6
Türkçe - İngilizce 6
Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümle 6
Paragraf Tamamlama 6
Paragraf (5 paragraf * 3 soru) 15

I ❤️ English Time

Genel İngilizce Öğrenci Yorumları


26

Seda Kartalcıklar

Bakırköy Şubesi

6 hafta gibi kisa bir surede, bizlere bu kadar cok sey kazandiran , herseyden onemlisi ingilizce ile aramdaki buzlari bu kadar kisa surede ve bu sekilde eriten Neysa ve Chris`e , sizlerin nezdinde tekrar tekrar tesekkurlerimi sunuyorum. Hersey icin tekrar tesekkurler. Sevgi ve saygilarimla,

76

Serdar Avcılar

Ümraniye Şubesi

Hocamızın kendine özgü tekniği ve çalışma sistemi tarafıma etkin bir bicimde aktarılmıştır ve sonucunda basarili olmamda çok fazla rol sahibi olmuştur. Kendilerine, öncelikle sabırlı oluşundan oturu ve ilgi alakasından dolayı takdir ve teşekkürümü, ayrıca Bob hoca ile çalışmaktan memnuniyetimi belirtmek isterim.

63

Ayşe Cansever

Maltepe Şubesi

Eğitim konusunda ise yine aynı başarıyla giden bir kurum oğlum junior programında öğrenci sadece sınıf eğitimi değil dans drama tiyatro gibi aktivite programları olup öğrencileri eğlendirip mutlu ediyorlar. Teşekkürler English Time Maltepe

Loading
English Time 💖 Öğrenci Görüşleri

English Time Eğitim Haberleri

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için e-bülten listemize kayıt olabilirsiniz!

Loading

English Time Şubeleri

Sizi En Yakın Şubelerimize Bekliyoruz