Yökdil Kursu

English Time ile YÖKDİL Kursu (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı)

Bilgi Talep Formu
Loading

Yökdil Kursu için English Time Yeter

Yüksek Öğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL), Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen bir yabancı dil ölçme ve değerlendirme sınavıdır. English Time Yökdil kursu ile sizde bu sınavda başarılı olabilirsiniz. (İlginizi Çekebilir; İngilizce kursu)

Yılda 2 veya 3 kez yapılan bu sınava herhangi bir giriş sınırlaması bulunmamaktadır. Adaylar yapılan tüm bu sınavlara katılım sağlayabilirler.

Yökdil sınavı sonuçları, Yüksek Öğretim kurumlarında lisansüstü eğitim, TUS, DUS ve doçentlik başvurularında kullanılabilir. Yökdil sınav sonuçları ayrıca üniversitelerde akademik yükseltmelerde gerekli olan dil yeterliliği puanı olarak da kullanılabilir.

YÖKDİL'de fen ve mühendislik, sosyal ve beşeri bilimler, sağlık olmak üzere 3 temel alan vardır.

Sınavda çoktan seçmeli ve 5 (beş) cevap şıklı 80 (seksen) adet soru sorulmaktadır.

YÖKDİL, Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce olmak üzere 4 dilde yapılmaktadır.

YÖKDİL ve YDS- e-YDS arasındaki en temel fark; YÖKDİL'de uzmanlık alanlarına yönelik soruların olmasıdır. YÖKDİL, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri alanlarında Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapılmaktadır.

EĞER SİZ DE YÖKDİL SINAVINA HAZIRLANMAK İSTİYORSANIZ SİZE EN YAKIN ŞUBEMİZE GELEBİLİR BİR YANDAN ÇAYINIZI İÇERKEN DİĞER YANDAN SINAV VE EĞİTİMLERİMİZ HAKKINDA DAHA DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ 😊

I ❤️ English Time

İngilizce ve YÖKDİL Öğrenci Yorumları


26

Seda Kartalcıklar

Bakırköy Şubesi

6 hafta gibi kisa bir surede, bizlere bu kadar cok sey kazandiran , herseyden onemlisi ingilizce ile aramdaki buzlari bu kadar kisa surede ve bu sekilde eriten Neysa ve Chris`e , sizlerin nezdinde tekrar tekrar tesekkurlerimi sunuyorum. Hersey icin tekrar tesekkurler. Sevgi ve saygilarimla,

76

Serdar Avcılar

Ümraniye Şubesi

Hocamızın kendine özgü tekniği ve çalışma sistemi tarafıma etkin bir bicimde aktarılmıştır ve sonucunda basarili olmamda çok fazla rol sahibi olmuştur. Kendilerine, öncelikle sabırlı oluşundan oturu ve ilgi alakasından dolayı takdir ve teşekkürümü, ayrıca Bob hoca ile çalışmaktan memnuniyetimi belirtmek isterim.

63

Ayşe Cansever

Maltepe Şubesi

Eğitim konusunda ise yine aynı başarıyla giden bir kurum oğlum junior programında öğrenci sadece sınıf eğitimi değil dans drama tiyatro gibi aktivite programları olup öğrencileri eğlendirip mutlu ediyorlar. Teşekkürler English Time Maltepe

Loading

English Time YÖKDİL Eğitimi Haberleri

YÖKDİL kursu ve Yökdil Sınavı hakkında yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için e-bülten listemize kayıt olabilirsiniz!

Loading

English Time Yökdil Eğitimi veren Şubelerimiz

Sizi En Yakın English Time Şubemize Bekliyoruz