Yabancı Dil Öğrenmek İçin Motivasyonunuzu Artıracak Yılbaşı Kutlamaları

Yabancı dil öğrenme hevesinizi biraz artırmak için dünyanın dört bir yanındaki yılbaşı kutlamalarına göz atmanızı istedik!

Yabancı dil öğrenme durumu çoğu kez bir gereklilik olarak gündeme geliyor. Halbuki İngilizce öğrenmek için tek sebep iş ya da eğitim olmamalı. Dünyanın her yanındaki başka milletleri ve kültürleri tanımak, bambaşka güzelliklere şahit olmak için de İngilizceye ihtiyacınız var. Özellikle yılbaşını yurt dışında geçirmenin hayalini kuranlar… Belki aynı anda bir sürü yabancı dili öğrenmeye vaktiniz yetmez ama İngilizce öğrenmek birçok ülkeye gönlünüz rahat gidebilmenin kapısını açmaya yeter.

Berlin – Almanya

Yabancı dil öğrenme gibi bir hedefiniz yoksa Almaya’nın başkenti olan Berlin’deki yılbaşı kutlamalarına bir göz atmalısınız. Müthiş bir coşku ve eğlence ile karşılanacak olan yeni yıl için hazırlıklar haftalar öncesinden başlıyor. Yılbaşı gecesi ise Brandenburg Kapısı’nın önünde festival tadında bir kutlama gerçekleşiyor; canlı müzik için performansıyla eğlenceyi zirveye taşıyan gruplar ve dans etmeye doymanızı sağlayacak DJ’ler… Üstelik Almanya’da İngilizce bilerek de rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz.

Rio de Janeiro – Brezilya

Sadece birkaç fotoğrafa bakmak bile yabancı dil öğrenme şevkini uyandırmaya yeter. Zaten karnavallarıyla ünlü olan ve yaşamı da karnaval tadında yaşayan Rio de Janerio, size unutulmayacak bir yılbaşı yaşatabilir. Rio’ya her yıl iki milyona yakın ziyaretçi gidiyor ve hepsinin Portekizce bilmediğine emin olabilirsiniz. Birçok ülkede olduğu gibi Brezilya’da da konuşulan ortak dil İngilizce. Ve sizin yılbaşında oraya gitmeniz, yeni insanları ve hayatları yakından tanıyıp bol bol eğlenmeniz için yetecek olan dil de İngilizce. 🙂

Reykjavik – İzlanda

İskandinav ülkelerinde de yılbaşı kutlamaları az değil. Havai fişekler, canlı müzikler, insanları sokaklara döken kolektif bir eğlence bütün bir günü ve geceyi Reykjavik’te de kaplıyor. Elbette büyük kentlerle ya da her yıl milyonlarca turist çeken ülkelerle yarışamıyor ama dünyanın çok az yerinde görebileceğiniz doğa manzaraları sunuyor. Bunun yanı sıra havai fişek gösterilerinden daha fazla ilgi çekici olabilecek Kuzey Işıkları’nı da izleyebilme şansı sunuyor.

Paris – Fransa

Yabancı dil öğrenme planlarınızı Fransızca zor geliyorsa İngilizce olarak hedefleyin. Bu sizi Paris’in romantik atmosferinden mahrum bırakmayacaktır. Paris denince akla gelen en önemli sembol olan Eyfel Kulesi dev bir yılbaşı ağacı gibi ışıklandırılıyor ve bembeyaz karların yağdığı bir Paris gecesinde her yerin ışıl ışıl olmasını sağlıyor. Danslar ve şarkılar eşliğinde yılbaşı için romantik bir plan düşünen herkesin ilk seçeneği olabilir; ama önce ingilizce gerekiyor.

Yabancı dil öğrenme hevesinizi artıracak olan başka bir ülke de Hollanda. Sadece yılbaşında değil, yılın her günü eğlenceyi yakalayabileceğiniz Amsterdam’da yılbaşının da kesinlikle tadını çıkaracaksınız. Ancak Amsterdam’da en fazla ışıltıyı Dam, Rembrandtplein, Museumplein gibi meydanlar sunuyor. Işıklar, danslar ve bütün gece boyunca müzik… Bütün bu eğlence için Flemenkçe öğrenmeniz de gerekmiyor. İngilizce’nin en yoğun olarak konuşulduğu ülkelerden biri Hollanda için sadece İngilizce biliyor olmanız yeterli.

Yabancı dil öğrenme planlarınızı yalnızca eğitim ve kariyer odaklı tutmamanızda fayda var. Dünyanın her yerinde yepyeni deneyimler sizi bekliyor. Bu yıl hedefinizi koyun ve İngilizce öğrenip bir dahaki seneye yurt dışında girmek için hemen English Time’a gelin.

Mutlu yıllar…

Yorum yapın