SAT Sınavı

"English Time ile SAT Sınavı Kazan!"
Kazanma Garantisi İle İstediğin Skora Ulaş...

Ücretsiz SAT

Eğitim Hakkında Hemen Bilgi Alın

Loading

 

SAT SINAVI

Açılımı Scholastic Aptitude Test olan SAT sınavı, lise eğitiminden sonra yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin lise düzeyinde öğrenmiş oldukları bilgileri, hangi düzeyde kullanabildiklerini, eleştirel düşünme becerilerini ve analiz yeteneğini ölçebilme için düzenlenmiş olan bir üniversiteye giriş sınavıdır. ABD’de bulunan üniversitelerde öğrenim görmek isteyen öğrenciler başta olmak üzere, Türkiye’de okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin de bu sınava girmeleri gerekmektedir.

College Board tarafından düzenlenen SAT sınavı Reasoning Test ve Subject Test olmak üzere iki ayrı sınavdan oluşur. 2016 yılında değişen sistemi ile SAT sınavına kağıt tabanlı veya bilgisayar tabanlı olarak girilebilir.

 

  • SAT sınavı adayların yazılı, sözlü ve matematiksel becerilerini değerlendirmektedir.
  • SAT testinde, her soru 4 şık barındırır.
  • Sınav 2016 tarihinden itibaren 2.400 yerine 1.600 puan üzerinden değerlendirilmektedir.
  • SAT Sınavı için yaş kriteri yoktur.
  • SAT Sınavı her yıl Ekim, Kasım, Aralık, Mart, Mayıs, Haziran ve Ağustos olmak üzere yılda 6-7 kez ve Cumartesi günleri düzenlenir.
  • Aynı gün içerisinde hem Reasoning hem de Subject testlerine girmeniz mümkün değildir.
  • SAT Sınav sonuçları 2 hafta içerisinde açıklanmaktadır.

 

SAT 1 Reasoning Test

SAT 1 Reasoning Test, 3 saat 45 dakika süren çoktan seçmeli bir sınavdır. Reasoning Test öğrencinin sayısal ve sözel yeteneğini ölçmeyi amaçlamaktadır. SAT 1 Reasoning Test Mathematic, Critical Reading ve Writing olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır. Her bölümün skoru 200 ile 800 arasında puanlandırılmaktadır.

Amerika’da bulunan üniversitelere yapılan başvurulurda SAT 1 Reasoning Test sınavının 3 bölümünün de sonucu dikkate alınırken, yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye’deki üniversitelere başvurularında sadece Mathematic ve Critical Reading testlerinin sonuçları dikkate alınırken, Writing bölümü değerlendirmeye alınmamaktadır.

 

SAT Deneme Sınavı

SAT deneme sınavı, katılımcıların okuma, yazma ve analiz etme yeteneğini ölçmeyi amaçlamaktadır. Deneme sınavı isteğe bağlıdır, ancak bazı üniversite ve yüksek lisans programları başvuru için SAT deneme sınavını da istemektedir.

I ❤️ English Time

SAT Kursu Öğrenci Öğrenci Yorumları


26

Seda Kartalcıklar

Bakırköy Şubesi

6 hafta gibi kisa bir surede, bizlere bu kadar cok sey kazandiran , herseyden onemlisi ingilizce ile aramdaki buzlari bu kadar kisa surede ve bu sekilde eriten Neysa ve Chris`e , sizlerin nezdinde tekrar tekrar tesekkurlerimi sunuyorum. Hersey icin tekrar tesekkurler. Sevgi ve saygilarimla,

76

Serdar Avcılar

Ümraniye Şubesi

Hocamızın kendine özgü tekniği ve çalışma sistemi tarafıma etkin bir bicimde aktarılmıştır ve sonucunda basarili olmamda çok fazla rol sahibi olmuştur. Kendilerine, öncelikle sabırlı oluşundan oturu ve ilgi alakasından dolayı takdir ve teşekkürümü, ayrıca Bob hoca ile çalışmaktan memnuniyetimi belirtmek isterim.

63

Ayşe Cansever

Maltepe Şubesi

Eğitim konusunda ise yine aynı başarıyla giden bir kurum oğlum junior programında öğrenci sadece sınıf eğitimi değil dans drama tiyatro gibi aktivite programları olup öğrencileri eğlendirip mutlu ediyorlar. Teşekkürler English Time Maltepe

Loading
English Time 💖 Öğrenci Görüşleri

English Time Eğitim Haberleri

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için e-bülten listemize kayıt olabilirsiniz!

Loading

English Time Şubeleri

Sizi En Yakın Şubelerimize Bekliyoruz