Proficiency Sınavı Hakkında Her Şey

İngilizce Eğitiminde Başarı Garantisi

Ücretsiz Proficiency

Eğitim Hakkında Hemen Bilgi Alın

Loading

Proficiency sınavı, özel üniversitelerin hazırlık sınavlarını geçmek için yapılan ‘ İngilizce Yeterlik’ sınavıdır. Bu sınav okuma, dinleme, dilbilgisi ve yazma sınavı olmak üzere dört bölümden oluşur. Bu sınav, üniversitelerin kendi ihtiyaçları doğrultusunda kendi bünyelerinde hazırladıkları bir yabancı dil sınavı olduğundan, bazı üniversiteler (Boğaziçi gibi), dinleme yetisini test ederken bazı üniversiteler (İTÜ gibi) bu bölümü sınavlarına dahil etmeyebilirler. Sınav puanı, üniversite göre değişiklik göstermektedir.

Okuma bölümünde, öğrencilerin İngilizce okuma ve kelime bilgilerinin sınandığı çeşitli uzunlukta okuma parçaları ile 40 soru vardır. Sınav süresi 1 saat 30 dakikadır.

Dinleme bölümünde üç ayrı bölümden oluşan 30 soru vardır. Öğrencilerin İngilizce dinleme becerilerini ölçen bu bölüm 35 dakikadır ve tüm dinleme parçaları iki kez dinletilmektedir.

Dilbilgisi bölümünde öğrenciye, boşluklu okuma parçaları, cümleler ve diyaloglar verilerek dilbilgisi kuralları doğrultusunda ve anlatım bütünlüğünü bozmayacak şekilde tamamlaması istenmektedir. Sınav süresi 1 saattir.
Yazma bölümünde öğrencilerin yazma becerileri test edilir. Öğrenciler, verilen iki konudan birini seçerek yaklaşık 350 kelimelik bir kompozisyon yazmaları istenmektedir. Sınav süresi 1 saat 15 dakikadır.

I ❤️ English Time

Öğrenci Yorumları


26

Seda Kartalcıklar

Bakırköy Şubesi

6 hafta gibi kisa bir surede, bizlere bu kadar cok sey kazandiran , herseyden onemlisi ingilizce ile aramdaki buzlari bu kadar kisa surede ve bu sekilde eriten Neysa ve Chris`e , sizlerin nezdinde tekrar tekrar tesekkurlerimi sunuyorum. Hersey icin tekrar tesekkurler. Sevgi ve saygilarimla,

76

Serdar Avcılar

Ümraniye Şubesi

Hocamızın kendine özgü tekniği ve çalışma sistemi tarafıma etkin bir bicimde aktarılmıştır ve sonucunda basarili olmamda çok fazla rol sahibi olmuştur. Kendilerine, öncelikle sabırlı oluşundan oturu ve ilgi alakasından dolayı takdir ve teşekkürümü, ayrıca Bob hoca ile çalışmaktan memnuniyetimi belirtmek isterim.

63

Ayşe Cansever

Maltepe Şubesi

Eğitim konusunda ise yine aynı başarıyla giden bir kurum oğlum junior programında öğrenci sadece sınıf eğitimi değil dans drama tiyatro gibi aktivite programları olup öğrencileri eğlendirip mutlu ediyorlar. Teşekkürler English Time Maltepe

Loading
English Time 💖 Öğrenci Görüşleri

English Time Eğitim Haberleri

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için e-bülten listemize kayıt olabilirsiniz!

Loading

English Time Şubeleri

Sizi En Yakın Şubelerimize Bekliyoruz