İş Dünyasının Sihirli Anahtarı: İngilizce

İngilizce kursu kariyer yapmak isteyen herkes için kaçınılmaz bir gereklilik. Çünkü iş dünyasının sunacağı fırsatların kapısını İngilizce açıyor.

İngilizce kursu yalnızca öğrencilik hayatının bir parçası gibi görülse de yeni bir dili öğrenmek yaşam boyu eğitimi gerekli kılıyor. Kurslar, öğrencilik yıllarında eğitimi desteklemek için tercih edilse de iş yaşamında dili her yönüyle bilme zorunluluğu ortaya çıktığı için eğitim hayatı bittikten sonra da ihtiyaç haline gelebiliyor. Bu yüzden alacağınız eğitim de böyle bir donanımı kazandıracak türden olmalıdır.

Globalleşen Dünyanın Globalleşen Dili

İş dünyasının dinamikleri sayesinde artık dünyanın iki ayrı ucundan ortaklıklar kurulması mümkün oluyor. Kolektif ve bazen de disiplinlerarası bir çalışma ortamının iş dünyasında karşımıza çıkması şaşırtıcı olmuyor. Farklı branşların, uzmanlık alanlarının bir araya gelmesi de yalnızca ortak bir dili değil, dilin ortak kullanımını da gerekli kılıyor.

İngilizce kursu arayanların birçoğu önceliği dil öğrenmeye veriyor olsa da kariyer basamaklarını hızlıca tırmanmak isteyenler için daha kapsamlı eğitim programlarının varlığı da mevcut. Bu programların başında iş ingilizcesi geliyor. İş ingilizcesi sayesinde çalıştığınız alanda globali takip etmekle kalmayacak, global bazda iletişim yetkinliğine de ulaşabileceksiniz.

İş ingilizcesi programları sayesinde resmi konuşma dilini akıcı bir şekilde öğrenmek, toplantıları yönetmek, sunum tekniklerine hakim olmak, anlaşılır telefon konuşmaları yapmak, profesyonel mailler yazmak ve elbette yurt dışındaki iş olanacakları için hatasız CVler hazırlamak önem kazanıyor.

İngilizce Olmadan Kariyer Olmayan Alanlar

Aslında artık dünyanın konuştuğu ortak dil olarak hemen her sektörde, her pozisyonda ingilizcenin şart olduğunu söylemek yanlış olmaz. Özellikle de teknolojinin gelişmesi sayesinde ulaşımda ve iletişimde büyük hız kazanmış olmamız farklı kültürlerin bir araya gelmesini de kolaylaştırdı. Bu yüzden iş dünyasında da birçok farklı kültür hizmet veren ya da alan tarafların ikisinde de bir araya gelebiliyor.

Turizm sektörü ingilizcenin “olmazsa olmaz” sayıldığı sektörlerin başında geliyor. Turizm sektörü içinde hangi alanda çalışırsanız çalışan İngilizce bilmeniz şart. Özellikle de üst düzey yönetici pozisyonlara doğru yükselmek istiyorsanız ikinci ve hatta üçüncü bir yabancı dil gerekli olabiliyor.

Turizmin dışında marka uzmanlığı sektöründe de çalışacak olanlar için ingilizce biliyor olması aranan kriterlerin başında geliyor. Bir markanın oluşturulmasının dışında global çapta büyüme sağlaması için firmaların yurt dışındaki gelişmeleri yakından takip etmesi, kendini bu yenilikler doğrultusunda geliştirmesi gerekiyor. Bu da marka uzmanı olarak çalışacak olan kişilerin başta ingilizce bilmesini gerekli kılıyor.

İngilizce kursu için başvuranların birçoğunu da yönetici asistanları oluşturuyor. Yöneticiyi asiste eden bu pozisyondaki kişinin yalnızca yurt içindeki koordinasyon ve iletişimde değil, yurt dışı bağlantılarının organizasyonunda da bir görevi bulunuyor. Bu sebeple gelen telefon görüşmeleri, yapılan toplantılar, yazılan mailler için resmi formda ingilizceye hakim olması gerekiyor.

Bu ve benzer meslek gruplarının birçoğı için üniversite hayatından sonra bile ingilizce kursunun kapısını çalmanız gerekebiliyor. Siz de iş dünyasının fırsat dolu kapılarını aralamak, kariyerinizde emin ve sağlam adımlarla ilerlemek için ömür boyu öğrenmeyi destekleyen English Time’a gelin. Jüpiter Aydınlatma

Yorum yapın