İngilizce’nin Önemi

Hangi yaşta olursa olsun hemen hemen herkes için önemli konuların başında İngilizce geliyor. Okul sıralarında başlayan bu gereksinim iş hayatında ve sosyal hayatta da belirgin bir şekilde hissediliyor. Özellikle dünyanın küresel anlamda geniş bir havza olduğu düşünülürse, farklı kültürde bulunan milletlerin ortak dilleri olarak bilinen İngilizcenin önemi her geçen gün artıyor.

Okul sıralarında başlayan bu gereksinim akademik alanlara geçildiğinde derslerin tamamen İngilizce olarak verilmesi ile önemin çok daha büyük olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda iş arayan ve aradığı işi bularak iş hayatına başarılı olmak isteyen kişilerin önündeki engeli kaldıran yine yabancı dil bilgisidir. Bu nedenle firmamız yabancı dil konusundaki önemin farkında olarak kaliteli bir eğitim hizmetleri sunarak yabancı dilin doğru kaynaklarda ve emin ellerde öğrenilmesine olanak sağlıyor. Sunmuş olduğumuz hizmetlerde İngilizcenin bağlı olduğu dil ailesine uygun diksiyon ve şiveleri ile ilgili eğitimler de vererek İngilizcenin daha akıcı bir şekilde, İngilizce kültürüne uygun bir tarzda konuşulmasını sağlıyoruz. Sunmuş olduğumuz hizmetler dil okulu kalitesinde olup, sadece yabancı dil içeriği olarak değil kursiyerlerimize sunmuş olduğumuz kaliteli fiziki şartlarla da uygun bir eğitim ortamı sağlıyoruz.

Kaliteli ve yüksek teknik donanımlarımız ile hangi seviyede olursa olsun kursiyerlerimizin hem gramer hem de pratik anlamda yabancı dil konusunda uzmanlaşmalarını sağlıyoruz. Sunmuş olduğumuz yabancı dil okulu hizmetleri neticesinde öğrenci ve çalışanlar için önemli kapılar ardına kadar açılıyor.

Temel İngilizce Eğitimi Hizmetlerimiz Sunmuş olduğumuz dil okulu hizmetlerimizde en temel seviyeden en üst seviyeye kadar yabancı dil kursları veriyoruz. Hizmetlerimiz yabancı dil okulu kıvamında teknik anlamda tüm donanımları ile kaliteli bir şekilde veriliyor.

Daha önce yabancı dil konusunda deneyimi olmayan, ancak almış olduğu eğitim ya da mesleki yeterlilik için yabancı dil bilgisine ihtiyaç duyan kişilere temel İngilizce eğitimlerimiz ile kurslara başlamalarını sağlıyoruz. Öncelikle ingilizce kursu almak isteyenlere hangi seviyede olurlarsa olsunlar seviye tespit ölçümleri yapıyoruz.

Yapmış olduğumuz bu ölçümler ile ilgili kişilerin İngilizce seviyelerini tespit ederek, seviyelerine göre sınıflara ayırıyoruz. Tüm sınıflarımız İngilizce seviyeleri aynı olan kursiyerlerimizden oluşuyor.

İngilizce seviyesi olarak temel noktada olanlar için İngilizcenin en temel noktalarından eğitime başlayarak sağlam bir İngilizce temeli veriyoruz. Sunmuş olduğumuz temel ingilizce kursu ve Eğitimi  neticesinde verilen eğitimlerimizin ne derece faydalı olduğunu tespit etmek için ingillizce dil kursu hizmetlerimiz kapsamında sınavlar yapıyoruz.

Yapılan sınavlarda kursiyerlerimizin eksik kaldıkları alanlar tespit edilerek vermiş olduğumuz ek dersler ile bu eksiklikleri tamamlıyoruz.

Sunmuş olduğumuz ingillizce dil kursu hizmetlerimizde hem görsel hem de işitsel hizmetler sunuyoruz. Görerek, duyarak ve uygulayarak prensiplerine sadık kalarak belli bir eğitim sonrasında tamamı ile İngilizce konuşma kurallarımız ile kursiyerlerimizin pratik kazanmasına olanak sağlıyoruz. Orta Seviye ingilizce Kurslarımız Yabancı dil kurslarında temel olarak ele aldığımız konu kursiyerlerimizin bulunduğu seviyeden bir üst seviyeye çıkmalarını sağlamaktır.

Bu işlemi yaparken kursiyerlerimizin hem pratik hem de gramer anlamda yeterli konuma gelmesi sağlanması gerekiyor. Temel İngilizce eğitimi alanların belirli bir eğitim neticesinde bir üst seviye olan orta İngilizce seviyesine geçmeleri ile birlikte orta seviye programlarımız ile eğitimlerimize devam ediyoruz. Orta seviye İngilizce eğitimlerimizde de görsel ve işitsel tekniklere dayanarak veriliyor.

Bu eğitim hizmetimiz kapsamında da görerek, duyarak ve uygulayarak öğrenme prensibine önem veriyoruz. Gramer yapılarının öğrenilmesi ile yazma, pratik yapılarının öğrenilmesi ile de konuşma tekniklerini öğretiyoruz. Belli bir seviyeden sonra kursiyerlerimizin vermiş olduğumuz eğitimlerin neticesinde İngilizce düşünmelerini sağlıyoruz.

Bu aşamaya gelinmesi ile birlikte önemli bir aşama geçilmiş olduğundan kursiyerlerimiz kendilerindeki yabancı dil konusundaki değişimleri bariz bir şekilde görebiliyorlar. Olumlu anlamdaki değişimler kursiyerlerimize hem öz güven veriyor hem de daha iyi noktaya ulaşmaları için konsantrasyon kazanmalarını sağlıyor.

Rutin olarak sunmuş olduğumuz eğitimlerin haricinde etüt günlerimiz de mevcut olup, anlaşılmayan noktalar ya da soru çözmek isteyenler bu etüt günlerimizde konusunda uzman öğretmenlerimiz eşliğinde gerekli çalışmalar yapabiliyorlar. Sunmuş olduğumuz orta seviye kurslarımız neticesinde eğitimin ne derecede etkili olduğunu ve kursiyerlerimizin eksik kaldıkları yerleri tespit etmek için deneme sınavları yapıyoruz.

Bu sınavlar sonucunda başarılı olan kursiyerlerimiz talep etmeleri halinde bir üst seviyede eğitim almaya devam ediyorlar. Özellikle orta seviyede başarı gösteren kursiyerlerimiz okul sıralarındaki İngilizce derslerini çok kolay kavrayarak oldukça kolay bir şekilde sınıflarını geçme noktasına gelebiliyorlar.   İleri Düzey İngilizce Kurs Hizmetlerimiz  Vermiş olduğumuz en iyi ingilisce kursu hizmetlerimizden birisi de ileri düzey İngilizce kurslarımızdır.

Bu kurs hizmetlerimizden genellikle belli bir seviyenin üzerinde olan, akademik anlamda çalışma yapan ya da bir iş yeri başvurusu için yeterli düzeye gelmek isteyen kursiyerlerimiz yararlanmak istiyor. Bir iş yerinde çalışan ve kademe atlamak isteyen kişiler de bu hizmetlerden yararlanabiliyor. Çalıştığı sektörün özelliğine bağlı olarak yabancı firmalar ile sürekli görüşme halinde olan ya da yurt dışına çıkması gereken kişiler bu kurslarımız ile birlikte tüm eksikliklerini tamamlayarak akıcı bir şekilde İngilizce konuşabiliyor ve yazabiliyor.

İleri düzey İngilizce kurslarımız orta seviyeyi başarılı bir şekilde geçen ya da firmamıza kayıt yaptırırken yapmış olduğumuz seviye belirleme sınavlarımızda seviyeleri orta düzeyin üzerinde olan kursiyerlerimiz yararlanabiliyor. İleri düzeyde İngilizce kurslarımızda gramerden çok pratiğe çok daha fazla ağırlık vererek, ders içerisinde tamamı ile İngilizce konuşma kuralı ile derslerimizi veriyoruz.

İleri düzey kurslarımızda diğer kurs çeşitlerimizde olduğu gibi belli bir süre sonra geri dönüşüm anlamında başarı değerlendirmesi yapılabilmesi için sınavlar yapıyoruz. Bu sınavlar neticesinde başarılı olanlara kurs bitirme belgesi vererek ileri düzeyde İngilizce diline hakim olmalarını sağlıyoruz.

Bu sınavlar neticesinde belli bir başarının altında kalan kursiyerlerimize de destek amaçlı kurslarımızı vererek ileri düzeye ulaşmalarını sağlıyoruz. Kalite ve memnuniyet temelli en iyi ingilisce kursu olarak firmamız gösterilirken sunmuş olduğumuz hizmetler neticesinde kursiyerlerimizin hem akademik hem de iş hayatlarındaki başarıları hizmetimizin kalitesinin bir göstergesi olarak dikkat çekiyor. Eğitimde Kalite Başarılı Eğitmenler ile Olur Hizmet kalitemizin teknik ve donanım anlamında en üst seviyede olması başarımızın ana kriteri olarak gösterilmemeli.

Firmamızın başarısında en önemli etken kursiyerlerimize sunulan eğitimlerimizi veren ve ilgili bölümlerden en iyi şekilde mezun olan ve deneyim sahibi eğitmenlerimizdir. Gerek gramer gerek ise pratik anlamda donanımlı olan eğitmenlerimiz, derslerde işlenecek olan konular ile ilgili güncel bilgi ve sorular ile kurslarımızda hizmet sunuyor.

Aynı zamanda kurs günleri haricinde etüt günlerinde de kurumumuzda bulunarak herhangi bir konuda geri kalan, soru çözmek isteyen ya da  geçmiş konuları tekrar etmek için kurumumuza gelen kursiyerlerimize sürekli eğitim vermeye hazır bir şekilde bulunuyorlar.

Özellikle yıllardır yabancı dil kurslarına giden ancak belli bir noktada başarı sağlayamayan birçok kişi kurumumuzun sunmuş olduğu eğitimleri alarak kendilerindeki önemli gelişmelere yakından şahit olabiliyorlar.

Tüm kurslarımız sonucunda kursiyerlerimize kurs bitirme belgesi vererek ileri derecede İngilizceye hakim olduklarını belgeliyoruz. Kurs Günleri ve Kurs Saatlerimiz Her öğrencinin okuldaki eğitimlerinin aynı saatte olmaması ve her çalışanın aynı saatlerde uygun olmaması gerçeği göz önünde bulundurularak hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki temel eğitim sürelerimiz mevcut.

Hafta içi eğitimlerimiz sabah ve akşam olmak üzere iki farklı zamanda diliminde veriliyor. Hafta sonu kurslarımız da hafta içi kurslarımızda olduğu gibi sabah ve akşam olmak üzere iki zaman esasına göre veriliyor. Böylelikle acil bir iş durumu olan, hasta olan ya da o gün çeşitli nedenler ile kursa gelemeyen kursiyerlerimiz için kaçırdıkları dersleri telafi etmeleri için olanaklar sunuyoruz.

Aynı zamanda hafta içi ve hafta sonu seviyelere göre farklı günlerde etüt günleri oluşturarak, derslerin haricinde konuları pekiştirmek isteyen kursiyerlerimize hizmet sunuyoruz. Sunmuş olduğumuz kurslarda kurumumuza ait kitap ve cd kaynaklarımızı kursiyerlerimize vererek kurs dışında da müsait oldukları her an çalışmalarına olanak sağlıyoruz.

Özellikle temel İngilizce eğitimi alan kursiyerlerimize dil kartları temin ederek, kelime ezberlemeleri konusunda destek oluyoruz. İngilizce konusunda bir yabancı ile karşılaştıklarında telaş ve panik yapmayan kendine güvenen ve İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşan bireylerin topluma kazandırılmasında kurumumuz haklı bir gurur yaşıyor.

Aynı zamanda akademik alanda başarı elde etmek için zorlu geçen dil sınavlarında başarılı olan kursiyerlerimizin gelecekteki mesleklerinde emeğimizin olması başarılı hizmetlerimizin bir resmi ve bir belgesi olması açısından oldukça önemlidir. Yabancı Dil Kursu ve Eğitim Paketleri Türkiye genelinde hizmet veren yabancı dil okulu için erken kayıtlar yaptırılabilir. Erken kayıt yaptıran dil okulu öğrencilerine indirimli ve kampanyalı fiyatlar sunulmaktadır.

Fiyatlar ve eğitim paketleri hakkında bilgi almak için İngilizce kursu numaraları aranabilir. İnternet üzerinden de kayıt işlemlerini tamamlamak mümkündür. Genel İngilizce Eğitimleri ve Sınavları  Kur sınavları ile desteklenen en iyi İngilizce kursu seçenekleri herkese açıktır. Bu sınavlar periyodik aralıklarla yapılmaktadır.

Buna ek olarak seviye tespit sınavları da İngilizce dil kursu kapsamında yapılan sınavlardan bir diğeridir. Özel olarak hazırlanmış sınavlar çeşitli ders konularına göre belirlenmektedir. Örneğin, gramer eğitiminin dersleri tamamlandıktan sonra sadece gramer konularına yönelik sınavlar mevcuttur. Genel İngilizce eğitimlerin reading adlı başka bir ders daha bulunmaktadır. Burada telaffuz teknikleri burada öğretiliyor.

Ses kayıtları dinlenmekte ve İngilizce kelimelerin en doğru şekilde okunması sağlanmaktadır. Aynı zamanda lehçe farklılıkları deyiş özellikleri ile birlikte aktarılmaktadır. Sınavı yapılan diğer dersler ise listening ve writing dersleridir. Listening dersinde çeşitli kayıtlar kasetler ve CD’ler aracılığıyla kursiyerlere dinletilmektedir.

Writing dersinde ise İngilizce dil kursu sınıflarında kelimelerin doğru yazılması öğretilmektedir. Mesleki İngilizce Eğitimleri Öğrenciler en iyi İngilizce kursu kapsamında seçimlerini meslek eğitimlerine göre yönlendirebilir. Meslek İngilizceleri iş yaşamına yön veren önemli eğitim paketleri içerisinde yer alıyor. Alanında deneyimli ve uzman eğitmenler birçok farklı mesleğe göre dil özelliklerini paylaşmaktadır.

Bunlar çeşitli kategorilere ayrılıyor ve seçimler tamamen öğrencilere bırakılıyor. Örneğin, turizm sektöründe çalışacak olan kişiler turizm İngilizcesi alanında eğitimlerini tamamlayabilirler. Genel iş İngilizcesi ve hukuk İngilizcesi de diğer seçenekler arasında yer alıyor.

Tıp alanında hem hemşirelere hem de genel tıp öğrencilerine yönelik eğitimler bulunuyor. Otel ve restoranların çeşitli kademelerinde çalışacak olan kişilere özel programlar da mevcuttur. Seçenekler dil okulu kataloglarında kayıt işlemleri sırasında sunulmaktadır. Özel dil eğitimlerinin mesleki alanları bunlarla sınırlı değil.

Diğer seçenekler arasında otomobil ve enerji endüstrisi, eczacılık, lojistik ve havacılıktır. Sınavlara Hazırlık Eğitim Programları Hem ulusal hem de uluslararası sınavlara hazırlanan kişiler yabancı dil okulu tercihlerini bu yönde yapabilirler. Tamamen sınav sorularına yönelik hızlandırılmış bir eğitim paketidir. Önceki sınavlarda çıkan soruların üstünden geçilmektedir. Çıkabilecek sorular değerlendirilmeye açık olarak ve örneklendirilerek öğrencilere aktarılmaktadır.

Sınavlara hazırlık eğitim programları çeşitli sürelere ayrılmaktadır. Herkes ihtiyaç duyduğu kadarı ile bu süreler arasından seçim yapabilir. Minimum süresi 4,5 hafta olan bu derslere istenildiği takdirde 11.5 hafta da yazılabilir.Dersler hem hafta içi hem de hafta sonu verilmektedir. Çalışma ve müsait olma durumuna göre günler seçilebilir.

Çeşitli aktivitelerde desteklenen eğitim süreçleri tamamen modern bir şekilde tamamlanmaktadır. Teknoloji destekli online eğitimler ve sinema aktiviteleri de mevcuttur. Eğlenerek ve idrak ederek öğretme modeli geliştirilerek eğitmenler tarafından aktarılmaktadır. Sınavlara yönelik İngilizce kursu başarı odaklı ve garantilidir.

18 Yaş Altı Gruba Özel Eğitim Paketleri  Çocuklara yönelik özel eğitim paketleri İngilizce dil kursu tarafından üç farklı seçeneğe ayrılıyor. İlk paketlerin adı ‘‘junior time” adı ile lanse edilmektedir. Bu paketler 7 ile 13 yaş arasındaki kişilere yönelik, özel bir program dahilinde ifa ediliyor. Toplamda dört seviyeden oluşmaktadır.

1. seviyedeki kişilere sıfırdan İngilizce eğitimi verilmektedir. 2. ve 3. seviyedeki öğrencilere ise orta düzeyden başlatılan bir program uygulanmaktadır. 4. seviye ise orta seviye İngilizce bilen öğrencilere yöneliktir. Bir diğer eğitim paketi ise ”kids time” adı ile sunuluyor. Bu eğitim 4- 6 yaş arasındaki çocuklara yönelik temel İngilizce derslerini içermektedir. Belli başlı kelimeler ve zaman kalıpları ders müfredatında bulunuyor. Toplamda 3 kurdan oluşmaktadır.

Derslerin toplam saati ise 240 saattir. Derslere yardımcı olan eğitim materyalleri ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Bu eğitim materyalleri içinde çeşitli ders kitapları, hikayeler ve CD’ler yer almaktadır. Gerekli görüldüğü takdirde ek kaynaklar ile desteklenmektedir.

Bir Diğer Özel Paket: Teenage Time 18 yaş altı kişilere özel olarak verilen eğitimlerde bir seçenek daha bulunuyor. Bu paketin adı ise ”teenage time” olarak arz edilmektedir. 14- 17 yaşındaki kişiler bu derslere kayıt olarak yabancı dillerini geliştirebilir.

Derslere giren öğretmenlerden bazıları Türk bazıları yabancıdır. Toplamda 2 seviyeden oluşan teenage paketleri de oldukça makul fiyatlarla yeni katılımcılarını bekliyor.

Yorum yapın