İngilizce Eğitim Desteği İçin Bu Diziler Olmazsa Olmaz!

İngilizce eğitim almak için bir kursa gitmek şart! Ancak aldığınız eğitimi desteklemek de şart. Bunun da en eğlenceli yollarından biri yabancı diziler.

Bir neslin Cnbc-e ile başlayan serüveni internette devam etti. Bu yoğun talebe de birileri duyarsız kalmadı ve sonunda geldiğimiz nokta Netflix oldu. En büyük avantajı da yabancı dizilerin çoğunun hem dilinin ingilizce olması hem de altyazı seçenekleri arasında ingilizcenin yer alması. Peki, size en fazla yardımı dokunabilecek diziler hangileri? İngilizce eğitim için dizilerin size verebileceklerini ve faydalarını madde madde yazdık, buyursunlar.

İngilizce Eğitim için Gerilim: Hannibal

Biraz şiirsel bir dile sahip olsa da oyuncularının neredeyse tümünün çok açık seçik konuştuğu bir dizi. Gerilim dolu sahneleri, zekice bulmacalarıyla sizi zaten içine çekeceği için anlamadığınız cümlelere, bilmediğiniz kelimelere takılmayacaksınız –ki bu da ingilizce dinlemeyi ve okumayı akıcı hale getirmek için yapmanız gerekenler arasında.

İngilizce Eğitim için Adrenalin: Game of Thrones

Bildiğiniz üzere dizinin popülerliği bir bakıma ejderhalardan geliyor. Tabii bunun dışında 3 farklı ülkede eş zamanlı yapılan çekimler sonucu ortaya çıkan prodüksiyonun büyüleyici olduğunu kimse inkar edemez. Cersie’nin hinlikleri, Jon Snow’un kahramanlıkları, Khaleesi’nin karizması bizi bizden aldı, götürdü. Ama bir diğer güzel yanı da devam ettiğiniz İngilizce eğitimiçin size yardımcı olacak olması. Tekrar tekrar izleyin, izlettirin.

İngilizce Eğitim için Challange: House M.D.

“Biraz challange’a hayır demem” diyenler için House M.D. iyi bir seçenek olabilir. Yazarlarının Sherlock Holmes’tan esinlenerek ortaya çıkardıkları Gregory House, derya deniz bilgisi ve engin zekasıyla kimsenin tanı koyamadığı hastalıkları bulurken size de birçok tıp terimini öğrenmenizde yardımcı olacak. Aslında TOEFLIELTS gibi zorlu sınavlara hazırlananlar için zorlu terimlere çalışmanın en keyifli yollarından biri de House M.D. izlemek olabilir.

İngilizce Eğitim için Aksan: Sherlock

Kabul edelim ki bu dizi ingilizce değil de Çince olsa bile izlenebilirdi. Akıl almaz bir deha ürünü olan her bölümü, soluksuz izleyenler ve 1 sene boyunca sonraki sezonu sabırsızlıkla bekleyenler bilir. O yüzden İngiliz aksanı olması yüzünden endişelenmeyin ve diziyi tereddütsüz izlemeye başlayın.

İngilizce Eğitim için Distopya: Black Mirror

Evet, yine ingiliz aksanı ama hemen gözünüz korkmasın. Black Mirror’ın avantajlarından biri de her bölümün kendi içinde bir konudan oluşması. Yani dilediğiniz bölümden başlayabilir, dilediğiniz zaman da diziyi bırakabilirsiniz. Tabii distopyaları seviyorsanız bırakmanız pek mümkün olmayacak. Ancak özellikle gündelik yaşamdaki diyalogların çeşitli teknolojik kurgular içinde yer alması, ingilizceyi başka bir açıdan görmenize olanak tanıyacaktır.

Dizinizi seçin ve izlemeye başlayın. Hem eğlenin hem de ingilizcenizi geliştirin.

Yorum yapın