Hadi Ekran Başına!

Değerli öğrencilerimiz,

Mart ayından beri yaşadığımız ve “artık bitsin” dediğimiz Covid-19 karantina sürecinden normalleşme sürecine geçiş aşamasında kararlı ve tedbirli bir şekilde ilerlemekteyiz. Geçtiğimiz mart ve nisan ayları sizin için olduğu kadar bizim için de gayet zor, sıkıcı ve tedirgin ediciydi. Ama biz bu aşamada “Öğrencilerimize İngilizce’yi nasıl daha iyi öğretebiliriz?” sorusuna cevap aradık ve dersimize çok çalıştık.

Mart ayından başlayarak, nisan sonuna kadar yaklaşık 70.000 öğrenciye 1200 saat ücretsiz online İngilizce eğitimi sağladık. Resmen peynir ekmek gibi gitti. Katılımcılar sel olup aktı 🙂 Bu eğitimlerle sadece English Time öğrencilerine değil, aynı zamanda tüm Türkiye’deki İngilizce öğrenmek isteyen kişilere ulaştık. Günün her saatinde yaptığımız bu eğitimlere katılan kişilerden çok güzel dönüşler, teşekkür mesajları ve Allah razı olsunlar aldık 🙂

Canlı derslerimizin dışında Instagram takipçilerimize özel, bilgilendirici canlı yayınlar düzenledik. Canlı yayın esnasında gelen soruları yanıtlayarak, katılımcıların İngilizce öğrenme süreçlerine katkıda bulunmayı amaçladık ve yine bize gelen dönüşlere baktığımızda bu amacımıza ulaştığımızı söyleyebiliriz. Tabi arada troll katılımcılarımız da olmadı değil 🙂 Olsun biz hepsini çok seviyoruz (kalp kalp kalp).

Her ne kadar normalleşme sürecine girmiş olsak da dizi tutkunu olan öğrencilerimiz için, evde kalarak daha keyifli vakit geçirebilecekleri ve İngilizcelerini geliştirebilecekleri 4 diziyi bu yazımızda sıraladık. Bazı diziler İngiliz veya Amerikan yapımı olmadıkları için bu dizileri İngilizce dublaj seçeneğiyle izlemenizi rica ediyoruz. Ayrıca listemizdeki dizileri izledikten sonra Instagram hesabımızda (@englishtimedilokullari) 17 Temmuz Cuma günü, onlarla ilgili paylaşacağımız soruları cevaplayarak sürpriz ödüller kazanabilirsiniz.

O zaman başlıyoruz…

Veee o bir klişe…

La Casa De Papel

Bir soygun ne kadar büyük ve planlı olabilir sorusunun cevabını bu dizide bulabilirsiniz. Her bir karaktere hayran kalacağınız ama İstanbul, Ankara, Çorum gibi bir karakter olmadığı için hafif burulacağınız, çoğu zaman “Bunu da mı planlamışlar! Yok artık!” diyeceğiniz ve aksiyonu hiç düşmeyen bu dizinin mevcut sezonlarını 2 günde bitireceğinize eminiz. Ama izledikten sonra lütfen haberlerde, sizi Dali maskesiyle gaza gelmiş bir şekilde Ziraat Bankasının içinde görmeyelim 🙂

Bu arada İngilizce öğrenirken Profesör gibi olun. Sistemli, disiplinli ve her zaman planlı…

Dark

Hangimiz geçmişe gidip bazı şeyleri değiştirmek istemedik ki? İşte bu dizide tam da bu hayalimizi gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Fakat size kötü bir haberimiz var… Bazı şeyler maalesef değişmiyor.

Zaman yolculuğu ve paralel evrenlere meraklıysanız, cipsinizi ve kolanızı alıp hemen bu diziye başlayın.

Not: Diziyi izlerken kâğıt kaleme ihtiyacınız olabilir.

Fringe

Biraz eski ama şüphesiz ki gelmiş geçmiş en iyi yapımlar arasında olan efsane bir dizi... Hele ki bilimsel teorilere ve deneylere aşık biriyseniz…

Acaba geçmişte yaptığınız bir şeyi yapmamış olsaydınız, şu anda nerede olurdunuz diye hiç düşündünüz mü? İşte bu dizide verilen kararların ve yaşanan olayların doğrultusunda oluşan paralel evrenler teması çok fazla işleniyor. Ve en güzeli ise, dizinin her bölümünün bilimsel bir teoriye dayanıyor olması… Biz ekip olarak bu diziyi en az 3 kere baştan sona izledik. Tekrar izlememek için kendimizi zor tutuyoruz.

Genius

2 sezondan oluşan ve her sezonda farklı bir dehayı işleyen bu diziyi de bir solukta bitireceğinize eminiz. İlk sezonda, Albert Einstein’ın özel ve akademik hayatını ele alarak bize “Bir Einstein gerçekten kolay yetişmiyormuş” dedirten, ikinci sezonda da Antonio Banderas’ın canlandırdığı Pablo Picasso’ya hayran bırakan bir diziyi buraya eklemeseydik olmazdı.

Sherlock, Game of Thrones, Breaking Bad, Lost gibi dizileri övmeye gerek duymadık. Onlar zaten başlı başına efsaneler…

Hadi bakalım ekran başına! Fakat sakın “yaa 1 bölüm daha izleyeyim” deyip derslere geç kalmayın! Küseriz 🙂

 

 

English Time Dil Okulları
Eğitim ve Rehberlik Koordinatörü
Tayfun DAL

 

Yorum yapın