Gmat Sınavı

"English Time ile GMAT Sınavı Kazan!"
Kazanma Garantisi İle İstediğin Skora Ulaş...

Ücretsiz GMAT

Eğitim Hakkında Hemen Bilgi Alın

Loading

Gmat Sınavı

Açılımı Graduate Management Admission Test olan GMAT, İngilizce’yi kullanabilme becerinizi, sözel, sayısal ve analitik problem çözme yeteneğinizi ölçen bir sınavdır.

 

GMAT sözel, sayısal ve kompozisyon olmak üzere üç bölümden oluşmakta ve katılımcılar kağıt kalem kullanmadan, bilgisayar ortamında sınava girmektedirler. Sınav soruları zorluk seviyelerine göre otomatik olarak gelmekte ve birer birer ekranda görülmektedir. Katılımcılar soruyu cevaplandığı zaman geri dönüp soruyu düzeltme şansı bulunmamaktadır.

 

GMAT, yurt dışında özellikle sayısal bölümlerde yüksek lisans ve doktora yapmak isteyenlerin girmeleri gereken bir sınavdır. GMAT Educational Testing Service (ETS) tarafından uygulanan bir sınavdır.

GMAT Amerikalı öğrencilerden de istendiği için İngilizce içeriği TOEFL’dan daha ağırdır. GMAT sınavında alınabilecek en düşük puan 200, en yüksek puan 800’dür. Üniversiteler genel olarak 600 puan ve üzeri puan istemektedir.

1- Sözel Bölüm (Verbal)
Sözel Bölüm Cümle Düzeltme (Sentence Correction), Eleştirel Akıl Yürütme (Critical Reasoning), Okuduğunu Anlama (Reading Comprehension) olarak 3 alt bölümden oluşur ve katılımcıların 75 dakika süresi bulunmaktadır. Bu bölümde cevaplanması  gereken soru sayısı 41’dir.

2- Sayısal Bölüm (Quantitative) :
Sayısal Bölüm Veri Yeterliliği (Data Sufficiency) ve Problem Çözme (Problem Solving) olarak 2 alt bölümden oluşur ve 75 dakika süre bulunmaktadır. Bu bölümde katılımcıların cevaplaması gereken soru sayısı 37’dir.

 

3- Analitik Bölüm (Analytical Writing Assessment) :
Yazma becerisinin ölçüldüğü testtir ve katılımcıların yaklaşık 30 dakika süresi bulunmaktadır.

 

 

Sınavdaki performansınızdan memnun kalmadıysanız ve bu sınavdan alacağınız puanın kayıtlara geçmesini istemiyorsanız sınavı iptal ettirebilirsiniz. Bu iptal işlemini henüz sınav sırasında ya da sınavdan hemen sonra kendiniz yapabilirsiniz. Bunun yanında, sınav esnasında mola verdiğinizde belli bir sürenin aşılması durumunda sınavınız yapılan bir uyarıdan sonra hemen kendiliğinden iptal olacaktır. GMAT sınavının geçerlilik süresi 5 yıldır.

 

 

I ❤️ English Time

GMAT Kursu Öğrenci Öğrenci Yorumları


26

Seda Kartalcıklar

Bakırköy Şubesi

6 hafta gibi kisa bir surede, bizlere bu kadar cok sey kazandiran , herseyden onemlisi ingilizce ile aramdaki buzlari bu kadar kisa surede ve bu sekilde eriten Neysa ve Chris`e , sizlerin nezdinde tekrar tekrar tesekkurlerimi sunuyorum. Hersey icin tekrar tesekkurler. Sevgi ve saygilarimla,

76

Serdar Avcılar

Ümraniye Şubesi

Hocamızın kendine özgü tekniği ve çalışma sistemi tarafıma etkin bir bicimde aktarılmıştır ve sonucunda basarili olmamda çok fazla rol sahibi olmuştur. Kendilerine, öncelikle sabırlı oluşundan oturu ve ilgi alakasından dolayı takdir ve teşekkürümü, ayrıca Bob hoca ile çalışmaktan memnuniyetimi belirtmek isterim.

63

Ayşe Cansever

Maltepe Şubesi

Eğitim konusunda ise yine aynı başarıyla giden bir kurum oğlum junior programında öğrenci sadece sınıf eğitimi değil dans drama tiyatro gibi aktivite programları olup öğrencileri eğlendirip mutlu ediyorlar. Teşekkürler English Time Maltepe

Loading

English Time Eğitim Haberleri

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için e-bülten listemize kayıt olabilirsiniz!

Loading

English Time Şubeleri

Sizi En Yakın Şubelerimize Bekliyoruz