Başarı Ortalamasını Belirleyen Unsurlar

İngilizce Eğitiminde Başarı Garantisi

Ücretsiz İngilizce

Eğitim Hakkında Hemen Bilgi Alın

Loading

Başarı Ortalamasını Belirleyen Unsurlar

DERSE KATILIM (PARTİCİPATİON) : 15 %

(Derse devamlılık, sorulara verilen yanıtlar, sınıfta Türkçe konuşulmaması, öğrencinin diğer öğrencilerle uyumu)

EV ÖDEVLERİ (HOMEWORK) : 15 %

Başarı Ortalamasını Belirleyen Unsurlar  Ödevlerin zamanında ve düzgün yapılması başarı ortalamasını belirleyen unsurlardan birisidir. Ders ve aktivite saatleri dışında öğrencilerin öğrendiklerini pekiştirmeleri için kur boyunca farklı içeriklerde ev ödevleri verilmektedir. Verilen ev ödevleri eğitim boyunca alınan bilgilerin kalıcı olmasını sağlar. Yapılan ev ödevleri öğretmenler tarafından kontrol edilerek varsa öğrencinin eksiklikleri doğrultusunda ekstra ödevler verilir.

BLOK SINAVI : 70 %

Kur sonlarında 4 blok sınavının ortalaması alınarak öğrencinin bir üst kura geçmesini sağlayacak başarı ortalaması belirlenir. Tüm blok sınavlarının sonunda English Time Genel İngilizce Eğitim Programlarında hedeflenen başarı ortalaması ve kur geçme notu minimum 70 ’ tir. 65 – 69 arasında öğretmenin görüşü alınarak öğrenci bir üst kura geçirilebilinir. 64 ve altı puan alan öğrenci hiçbir koşulla bir üst kura geçirilemez. Sınavlarda kopya çektiği tespit edilen öğrencinin sınav notu “ 0 ” olarak değerlendirilecektir.

MAKE UP TEST (TELAFİ SINAVI) :

Başarı Ortalamasını Belirleyen Unsurlar  Sınavlara zamanında katılmak öğrencilerin en önemli sorumluluklarından biridir. Sınava zamanında katılmayan öğrenciler mazeretleri kabul edilmesi durumunda her seviyede bir defaya mahsus olmak üzere telafi sınavından yaralanabilirler. Telafi sınavları sınavdan sonraki bir hafta içerisinde, şubenin belirlediği saat ve günlerde yapılmaktadır. Öğrenci bu zaman dilimi içinde sınava katılmazsa sınav notu 0 olarak hesaplanır.

 

 

Başarı Ortalaması İçin Değinilmesi Gerekilen Noktalar

 

Öğrencilerin almış olduğu eğitimden daha üst düzey eğitimini alabilmeleri için başarı ortalaması durumlarının yeterli olması gerekmektedir. Alınan eğitim ile öğrencide yeteri kadar verim alınamıyorsa, aynı eğitim farklı şekillerde tekrar öğrenciye verilir. Ancak yine de öğrencinin eğitim düzeyini artırmak gerekmektedir. Bunun içinse başarı ortalamasının yeterli olması gerekir. Öğrencinin başarı ortalamasını olumlu etkileyecek bu unsurlar ise;

* Participation (Derse Katılım),

* Homework (Ev Ödevleri),

* Blok Sınavı ve

* Make Up Test (Telafi Sınavı)

ingilizce kursu eğitim aşamaları ile daha üst düzey eğitim için başarı ortalaması yükseltilebilir. Bu sayede öğrenci üst düzey eğitim için kur geçme hakkı kazanır.

Derse Devamlılığın Başarı Ortalamasındaki Etkisi

Derse devamlılık öğrenciler için oldukça önemli bir unsurdur. Derse devamlılık sağlandığı müddetçe başarı ortalamasında olumlu bir grafik gözle görülebilir. Ancak derse devamlılık sağlanmadığı zaman öğrencinin başarı puanı düşer. Bunun sonucunda ingilizce kursu için bir sonraki eğitim aşaması askıda kalır. Yani öğrenci bir üst kura geçemediğinden tekrar aynı eğitimleri alması gerekebilir.

Aynı zamanda derse devamlılık sağlayan öğrenciler, eğitimleri eksiksiz alacağı için otomatik olarak başarı ortalamasında yükseliş meydana gelmektedir. Bu bağlamda derse devamlılığın sürekli sağlanması önemli olmaktadır.

Ev Ödevleri ve Pekiştirme İle Başarı Ortalamasını Yükseltmek

Bazı öğrencilerde ingilizce kursu için öğrenme şekli ve ihtiyaçlarına göre alınan eğitim yetersiz kalabilmektedir. Bunun sonucunda öğrenci derse katılımı olsa dahi öğrenme eğilimi zayıf olabilmektedir. Bu durumda eğitmenlerin öğrencilere pekiştirme için ev ödevleri vermesi öğrencinin, başarı ortalamasını yükseltmesine yardımcı olmaktadır. Pekiştirme sayesinde derse katılım oranı da arttığı gözlenmektedir.

Başarı ortalaması yüksek öğrenciler için de ev ödevi verilir. Çünkü pekiştirme sayesinde öğrencinin eğitimini daha iyi almasına olanak sağlar. Sınavlara katılımı ve sınavlarda başarı elde etme olasılığı artar.

Sınavlara Katılımın Başarı Ortalamasındaki Etkisi

Öğrencilerin başarı ortalamasındaki en büyük etkenlerden biri de sınavlara katılım aşamasıdır. Sınavlara sürekli katılım sağlayan öğrenciler, eksikliklerini fark edebilir ve bu bağlamda başarıda devam eden artış gözlemlenebilir. Ayrıca sınava katılımın sürekli sağlanması ile eğitmenler, öğrencilerin durumu hakkında daha detaylı bilgi edinebilir. Bunun sonucunda öğrencinin öğrenmeye olan eğilimi için gerekli iyileştirmeler yapılabilir.

Derse Katılım İle Başarı Ortalamasının Yükselmesi

Derse katılımın öğrencilerin başarısı üzerinde oldukça büyük etkileri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra derste devam eden etkinlikler ve grup çalışmaları ile daha fazla verim alınabilir. Alınan eğitim ingilizce üzerine olduğu için derse katılımın, İngilizce dili ile devam ettirilmesi ve öğrencinin bu duruma alışması da başarıyı artırmada etkilidir.

 

I ❤️ English Time

Özel Ders Öğrenci Yorumları


26

Seda Kartalcıklar

Bakırköy Şubesi

6 hafta gibi kisa bir surede, bizlere bu kadar cok sey kazandiran , herseyden onemlisi ingilizce ile aramdaki buzlari bu kadar kisa surede ve bu sekilde eriten Neysa ve Chris`e , sizlerin nezdinde tekrar tekrar tesekkurlerimi sunuyorum. Hersey icin tekrar tesekkurler. Sevgi ve saygilarimla,

76

Serdar Avcılar

Ümraniye Şubesi

Hocamızın kendine özgü tekniği ve çalışma sistemi tarafıma etkin bir bicimde aktarılmıştır ve sonucunda basarili olmamda çok fazla rol sahibi olmuştur. Kendilerine, öncelikle sabırlı oluşundan oturu ve ilgi alakasından dolayı takdir ve teşekkürümü, ayrıca Bob hoca ile çalışmaktan memnuniyetimi belirtmek isterim.

63

Ayşe Cansever

Maltepe Şubesi

Eğitim konusunda ise yine aynı başarıyla giden bir kurum oğlum junior programında öğrenci sadece sınıf eğitimi değil dans drama tiyatro gibi aktivite programları olup öğrencileri eğlendirip mutlu ediyorlar. Teşekkürler English Time Maltepe

Loading
English Time 💖 Öğrenci Görüşleri

English Time Eğitim Haberleri

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için e-bülten listemize kayıt olabilirsiniz!

Loading

English Time Şubeleri

Sizi En Yakın Şubelerimize Bekliyoruz