Eğitimler

English Time Sadece İngilizce Değil Bir Çok Farklı Eğitimi Alabileceğiniz Köklü Bir Eğitim Kurumudur. İngilizce Kursu Dışında, TOEFL, YDS, YÖKDİL, IELTS, TOEIC, SAT, YKS-DİL, YDT, PTE,PROFIENCY ve Bir Çok Konuda Özel Eğitim Programlarına Sahiptir.

Eğitimler Hakkında Hemen Bilgi Alın

Loading

İngilizce Eğitimi ve Önemi

İş ve akademik hayatta İngilizce eğitimi yadsınamaz derecede önemli bir hale gelmesine rağmen tam anlamıyla İngilizceye hakim olanların sayısı yeterli değildir.

İngilizce Neden Önemli?

İngilizce öğrenmek isteyen bir kişinin ilk olarak neden İngilizce öğrenmek istediğini belirlemesi gereklidir. Buna kısaca motivasyon da diyebiliriz. Zira yabancı dil öğrenmek sabır ve zaman gerektiren bir süreçtir. Eğitimi yarıda bırakmamak adına motivasyonun sürekli olarak canlı tutulması son derece önemlidir. Bu konuda akademik başarı hedeflenebileceği gibi iş hayatında kariyer de hedeflenebilir. Bunlardan farklı olarak kişisel tatmin de yabancı dil öğrenme motivasyonları arasında sayılabilir.

Motivasyonu iyi belirleyebilmek için öncelikle İngilizce eğitiminin önemi hakkında bilgi sahibi olmak gereklidir. İngilizce bir dünya dili olması hasebiyle önemlidir. Hemen hemen her alanda İngilizce kullanılması bunun bir göstergesidir. Ayrıca dünyanın en güçlü ülkeleri konumunda olan ABD ve İngiltere’nin İngilizce konuşuyor olması da oldukça önemlidir. Bu açılardan hem akademik hayatta hem de iş hayatında İngilizcenin önemi yadsınamazdır.

İngilizce Eğitimi Nasıl Olmalı?

İngilizce eğitiminin neden önemli olduğuna kabaca değindikten sonra İngilizce eğitiminin nasıl olması gerektiği konusunu irdeleyelim. Öncelikle okullarda verilen İngilizce eğitiminin çok yetersiz kaldığını belirtmek gerekir. Ortaokuldan itibaren İngilizce eğitimi verilmesine rağmen kar edilen mesafe hayal kırıklığından öteye geçememektedir. Burada en büyük sorun eğitimin gramer ağırlıklı olmasıdır.

Grameri çözmeye çalışan ve hatasız cümleler kurmak için kırk takla atan öğrenciler konuşmak istediklerinde de gramer yapısını sürekli olarak akıllarına getirmek zorunda kalıyorlar. Bu da kişinin kilitlenip kalması anlamına geliyor.

et3a

I ❤️ English Time

Özel Ders Öğrenci Yorumları


26

Seda Kartalcıklar

Bakırköy Şubesi

6 hafta gibi kisa bir surede, bizlere bu kadar cok sey kazandiran , herseyden onemlisi ingilizce ile aramdaki buzlari bu kadar kisa surede ve bu sekilde eriten Neysa ve Chris`e , sizlerin nezdinde tekrar tekrar tesekkurlerimi sunuyorum. Hersey icin tekrar tesekkurler. Sevgi ve saygilarimla,

76

Serdar Avcılar

Ümraniye Şubesi

Hocamızın kendine özgü tekniği ve çalışma sistemi tarafıma etkin bir bicimde aktarılmıştır ve sonucunda basarili olmamda çok fazla rol sahibi olmuştur. Kendilerine, öncelikle sabırlı oluşundan oturu ve ilgi alakasından dolayı takdir ve teşekkürümü, ayrıca Bob hoca ile çalışmaktan memnuniyetimi belirtmek isterim.

63

Ayşe Cansever

Maltepe Şubesi

Eğitim konusunda ise yine aynı başarıyla giden bir kurum oğlum junior programında öğrenci sadece sınıf eğitimi değil dans drama tiyatro gibi aktivite programları olup öğrencileri eğlendirip mutlu ediyorlar. Teşekkürler English Time Maltepe

Loading
English Time 💖 Öğrenci Görüşleri

English Time Eğitim Haberleri

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için e-bülten listemize kayıt olabilirsiniz!

Loading

English Time Şubeleri

Sizi En Yakın Şubelerimize Bekliyoruz