CAE Sınavı

"English Time ile Cae Sınavı Kazan!"
Kazanma Garantisi İle İstediğin Skora Ulaş...

Eğitim Hakkında Hemen Bilgi Alın

Loading

CAE Sınavı İçeriği

Açılımı Cambridge C1 Advanced olan CAE sınavı Cambrigde University tarafından uygulanan bir İngilizce dil yeterliliği sınavıdır. Yurt dışında okumak isteyen ve kurumsal firmalarda çalışmak isteyen kişiler bu sınava girerek, uluslararası çerçevede geçerli olan dil yeterliliklerini gösteren bir belgeye sahip olurlar.

CAE sınavı 4 bölümden oluşmaktadır.

 

Okuma ve Kullanma

Sınavın Amacı

Sınav, katılımcıların kurgu, gazete ve dergi gibi çeşitli metin türlerini rahatlıkla anlayabileceğini göstermektedir. Okuma ve kullanma sınavı, katılımcının dil bilgisi ve kelime haznesini ne kadar iyi kontrol edebileceğini gösteren farklı soru tipleriyle İngilizce kullanımını test eder.

Sınav İçeriği

Okuma ve kullanma sınavı 8 bölüm ve 56 sorudan oluşmaktadır. İçeriğinde çeşitli metin türleri ve yazılarla ilgili sorulardan oluşan bir karışım bulunmaktadır.

Sınav Süresi

1 saat 30 dakika

Metin Uzunlukları

Sınavda toplam 3.000 ile 3.500 kelime bulunmaktadır.

 

Yazma

Sınavın Amacı

Yazma sınavında katılımcının yazma kağıdının iki bölümünde de farklı yazım türlerinde İngilizce yazabileceğini ve yazdığı metnin yazım türünün yapısına uygun olduğunu göstermesi gerekmektedir. Mektuplar, e-postalar, denemeler, makaleler, teklifler, raporlar ve incelemeler gibi iki farklı metin yazılması gerekmektedir.

Sınav İçeriği

Sınav içeriği 2 bölümden oluşmaktadır. Katılımcının her iki bölümde 220-260 kelimeden oluşan kompozisyon yazması gerekmektedir.

Sınav Süresi

1 saat 30 dakika

 

Dinleme

Sınavın Amacı

Katılımcının, her bölüm için profesyonel olarak hazırlanmış bir dinleme metnini veya metinlerini dinlemesi ve bu metinlerle ilgili soruları yanıtlaması gerekmektedir. Her kayıt iki kez dinletilmektedir. Dinleme sınavı, katılımcının radyo programları, röportajlar, sunumlar ve günlük konuşmalar gibi konuşulan materyalleri takip etme ve anlama yeteneğini test etmektedir.

Sınav İçeriği

Dinleme sınavı 4 bölüm ve 30 sorudan oluşmaktadır.

Sınav Süresi

40 dakika

 

Konuşma

Sınavın Amacı

Konuşma sınavı dört bölümden oluşmakta ve katılımcılar ikili gruplar halinde sınava alınmaktadır. Konuşma sınavı katılımcıların yüz yüze durumlarda etkili iletişim kurma yeteneğini test etmektedir.

Sınav İçeriği

Konuşma sınavı 4 bölümden oluşmakta ve sınavda alanında uzman iki sınav görevlisi bulunmaktadır. Görevlilerden biri, öğrenciye farklı sorular sorarak ve konuşulacak konular içeren bir makale vererek sınavı gerçekleştirmektedir. Diğer görevli katılımcıların dinleyerek not almaktadır.

Sınav Süresi

Her bir aday için 15 dakika

I ❤️ English Time

SAT Kursu Öğrenci Öğrenci Yorumları


26

Seda Kartalcıklar

Bakırköy Şubesi

6 hafta gibi kisa bir surede, bizlere bu kadar cok sey kazandiran , herseyden onemlisi ingilizce ile aramdaki buzlari bu kadar kisa surede ve bu sekilde eriten Neysa ve Chris`e , sizlerin nezdinde tekrar tekrar tesekkurlerimi sunuyorum. Hersey icin tekrar tesekkurler. Sevgi ve saygilarimla,

76

Serdar Avcılar

Ümraniye Şubesi

Hocamızın kendine özgü tekniği ve çalışma sistemi tarafıma etkin bir bicimde aktarılmıştır ve sonucunda basarili olmamda çok fazla rol sahibi olmuştur. Kendilerine, öncelikle sabırlı oluşundan oturu ve ilgi alakasından dolayı takdir ve teşekkürümü, ayrıca Bob hoca ile çalışmaktan memnuniyetimi belirtmek isterim.

63

Ayşe Cansever

Maltepe Şubesi

Eğitim konusunda ise yine aynı başarıyla giden bir kurum oğlum junior programında öğrenci sadece sınıf eğitimi değil dans drama tiyatro gibi aktivite programları olup öğrencileri eğlendirip mutlu ediyorlar. Teşekkürler English Time Maltepe

Loading

English Time Eğitim Haberleri

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için e-bülten listemize kayıt olabilirsiniz!

Loading

English Time Şubeleri

Sizi En Yakın Şubelerimize Bekliyoruz